Rezultatele la Concursul de desene „Alexandru Ene” şi la Concursul de eseuri „Atomii pentru pace” 2016

ASOCIAŢIA ROMÂNA “ENERGIA NUCLEARĂ”,

Mulţumeşte tuturor participanţilor la Concursul de desene „Alexandru Ene” şi la Concursul de eseuri „Atomii pentru pace”. Apreciem în mod deosebit entuziasmul si dedicatia cu care au răspuns profesorii şi elevii din toate zonele ţării la propunerea noastra de a va folosi creativitatea şi invovativitatea, privind utilizarea pasnica a energiei nucleare, în lucrări artistice.

Vă aşteptăm cu drag să participaţi la festivitatea de premiere ce va avea loc la Muzeul Ţăranului Roman, în Sala Acvariu, pe data de 9 iunie 2016, orele 16-18, şi să vizitaţi expoziţia de desene expuse aici în perioada 10-14 iunie 2016.

https://www.facebook.com/Asociatia-Romana-Energia-Nucleara-AREN-200862669951004/

Lista premianti concurs “Alexandru Ene » - editia 2016

  1. Scoli de arta
  2. Categoria 7-10 ani

Premiul I- Petrica Maria, Scoala Gimnaziala de Arta ”Victor Karpis”, Giurgiu

Premiul II-

Premiul III-Patrascu Victor, Scoala Gimnaziala de Arta ”Victor Karpis”, Giurgiu

Mentiune – David Doina, Scoala Gimnaziala de Arta ”Victor Karpis”, Giurgiu

 

  1. Categoria 11-14 ani

Premiul I- Kaszoni Anamaria, Liceul de Arte ”Sigismund Toduta”, Deva

Premiul II- Birla Alina, Liceul de Arte ”Sigismund Toduta”, Deva

Premiul III- Ciorcila Alexandra, Liceul de Arte ”Sigismund Toduta”, Deva

Mentiune – Paiu Alina, Colegiul de Arta ”George Apostu”, Bacau

Mentiune – Lasc Delia, Liceul de Arte ”Sigismund Toduta”, Deva

 

  • Categoria 15-19 ani

Premiul I- Donciu Paul Iulian, Liceul de Arta “Victor Brauner”, Piatra Neamt

Premiul II- Runcescu Razvan, Liceul de Arta “Victor Brauner”, Piatra Neamt

Premiul III- Sinca Florina, Liceul de Arta “Victor Giuleanu”, Rm-Valcea

Mentiune – Mitu Bianca Alexndra, Liceul de Arta “Victor Giuleanu”, Rm-Valcea

Mentiune - Cazacu Kathlen-Andra, Liceul de Arta “Marin Sorescu”, Craiova

 

  1. Scoli generale

 

Premiul Special "AREN Young Generation" pentru creatie si imaginatie – Gandore Mihai Catalin, Colegiul National „Ion Luca Caragiale”, Ploiesti

 

  1. Categoria 7-10 ani

Premiul I- Stoian Bianca-Elena, Scoala Gimnaziala “Mircea Eliade”, Cernavoda

Premiul II- Carstea Ana-Maria, Scoala Gimnaziala nr 1, Poiana Lacului, Arges

Premiul III- Tanase Antonia Maria, Scoala Gimnaziala ”Toma Caragiu”, Ploiesti

Mentiune – Iane Cezar, Scoala Gimnaziala Metropolitana ARC, Bucuresti

 

  1. Categoria 11-14 ani

Premiul I- Amarandei Mira, Colegiul National “Spiru Haret”, Bucuresti

Premiul II- Cinca Elena, Scoala Privata Aletheea, Bucuresti

Premiul III- Tudor Maria, Scoala Gimnaziala “C.D. Aricescu”, Campulung ,Arges

Mentiune – Panait Ioana Todora, Liceul Teoretic “Ovidius”, Constanta

 

  1. Categoria 15-19 ani

Premiul I- Paula Denisa Saragea, Colegiul National “Unirea”, Focsani

Premiul II- Constantinescu Mihaela, Liceul Teoretic “Ovidius”, Constanta

Premiul III- Bordeianu Alexandra-Maria si Multescu Marius-Gabriel, Colegiul National “Ion Creanga“ ,Bucuresti

Mentiune – Pruna Cristiana Anamaria, Colegiu National “Petru Rares“, Piatra-Neamt

 

 

Lista premianti concursul de eseuri „Atomii pentru pace” –editia 2016

Premiul I – Deaconescu Andreea-Maria, Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu”, Mioveni, Jud Arges

Premiul II – Sova Adelina, Colegiul National „Unirea”, Targu-Mures

Premiul III – Olar Nicoleta, Colegiul National „Unirea”, Targu-Mures

Mentiune – Mardare Sabina-Elena, Colegiul National „Calistrat Hogas”, Piatra-Neamt

 

  • IMG-20160609-WA0014
  • IMG-20160609-WA0013
  • IMG-20160609-WA0012
  • IMG-20160609-WA0011
  • IMG-20160609-WA0009
  • IMG-20160609-WA0006
  • IMG-20160609-WA0005
  • IMG-20160609-WA0004
  • IMG-20160609-WA0003
  • IMG-20160609-WA0002
  • IMG-20160609-WA0001-1